Pazartesi, Kasım 22, 2021

Lily için


"... Altın saçlarını yana atışı yok mu Lili'nin
Lili'nin yağdan kıl çekercesine inanışı
Lili'nin yağdan kıl çekercesine yaşayışı yok mu
Kuklalar titremesin ne yapsın
Kuklaların kukla olmadığı besbelli
Lili'nin çekip gideceği besbelli
Lili'nin dönüp geleceği besbelli... "*

İyi ki doğdun Lily. İyi ki doğdun ve iyi ki güzel gülümsemen, müzikli sesin ve hep gülen gözlerinle seni tanıdık. Yanımızda oldun, bizimle oyunlar oynadın, sesin sesimize karıştı, aile fotoğraflarını güzelleştirdin, bazen hırçınlığını kucakladık, bazen uykunda öptük seni. Sen bizim için her şeydin, bu korkunç dünyada yaşamak için bir sebep, tüm çirkinliklere katlanmak için aldığımız en güzel hediyeydin. 

Bir gün gitmek istedin, bu bir meleğin tanrıya baş kaldırışı, herkesi ve her şeyi yok sayıp kendisine dönmesi gibiydi, biz inanmadık. "Lily gitmiş olamaz, çünkü Lily bizim sebebimiz", bunu o gün yorgun beynime belki yüz kere söyledim, hadi şimdi tekrar pes et, Lily gitmiş dedim. Gittiğini söylediler, herkesin delirdiğini, belki de senden bir ay önce öldüğümü düşündüm. Hayat bize hep oyunlar oynar Lily, sen mızıkçılık yapsan, huysuzlansan da oyunlar kötü bitebilir, sen yenilebilirsin Lily, ben yenilirim. O oyunlardan birisinin içindeyim, Lily yine huysuzluk yapıyor dedim. Ben buna inandım. Artık hiçbir şeye inanmıyorum Lily, ama sana inanıyorum, gitmenin bir sebebi vardı, en iyi sen biliyorsun o sebebi, sana inanıyorum. Son görüşmemizde benden o tatlıyı yapmamı istemiştin, yaparım demiştim, sen yeter ki iste, iyileşeyim hemen yaparım, birlikte film izler kıkırdarız, seni canımın en en en içi diye severim, sadece bizim güldüğümüz muhteşem espriler yaparız, hep sarılırız, hep sımsıkı sarılırız. 

*Sezai Karakoç / Liliyar

2 yorum:

pelinpembesi dedi ki...

MERHABA Justine, yazını okuyunca kafam karıştı lily için
kutlama yazacaktım ama ben mi sonrasını yanlış anlıyorum. Gittin diyerek
ne kastediyorsun, yüreğim daraldı şimdi. düşündüğüm şey değildir umarım.
instagramdan sık sık nasıl olduğunu sormak istemiyorum, herkes soruyordur herkese derdini anlatıyorsundur. ama hep aklımdasın. sağlık eksik olmasın hayatımızdan . çok çok sarılıyorum!

justine dedi ki...

Ölüm kelimesini Lily için, bir çocuk için kullanmak bana çok ağır geliyor, çocuklara ölümü yakıştıramıyorum.

Sağlık dileklerin için çok sağol Buket, ben de sarıldım.